Nasza historia

Auto Części Woźnicki - z pasji do motoryzacji, czyli jak to się zaczęło

Kisielice, Susz, Zalewo, Pasłęk, a nawet Dzierzgoń - zasięg działania firmy Auto Części Dariusz Woźnicki już dawno wykroczył poza granicę powiatu iławskiego, a nawet granicę woj. warmińsko-mazurskiego. Główna siedziba, gdzie mieści się Centrum Motoryzacyjne, znajduje się w Iławie przy ul. Wiejskiej 2b. Jakieś 300 metrów od tego punktu zaczęła się motoryzacyjna przygoda młodego jeszcze wówczas Dariusza Woźnickiego.

W wymienionych na początku tekstu miejscowościach oraz w Iławie działają sklepy P.H.U. Auto Części Dariusz Woźnicki, dodatkowo w iławskiej siedzibie możemy skorzystać z profesjonalnego, doświadczonego zespołu mechaników działającego w warsztacie, który funkcjonuje tu od maja 2023 roku.

Obecnie P.H.U. Auto Części Dariusz Woźnicki to dynamicznie rozwijająca się firma, powstała w 2002 roku. Zajmuje się sprzedażą i doradztwem w doborze części do samochodów osobowych i dostawczych. A zaczęło się od dziecięcej motoryzacyjnej fascynacji małego Darka, który „od zawsze” interesował się pojazdami i mechaniką.

Wraz z rodziną mieszkaliśmy w bloku przy ul. 1 Maja, bardzo blisko naszej obecnej siedziby. Tuż obok znajduje się Zakład Karny, w którym działało niegdyś gospodarstwo pomocnicze. Pracowali tam także mechanicy, jako mały chłopak uwielbiałem przyglądać się ich pracy. Już wtedy mechanika i pojazdy to była moja pasja. Wówczas połknąłem tego bakcyla w pełni - wspomina Dariusz Woźnicki.

Założyciel i właściciel iławskiego przedsiębiorstwa po zakończeniu edukacji w zasadniczej szkole zawodowej (oczywiście w zawodzie mechanika) rozpoczął pracę w Iławskich Zakładach Naprawy Samochodów, które były/są istną kolebką kadr pracowniczych w mieście nad Jeziorakiem. W czasie pracy podniósł swoje kwalifikacje zawodowe uzyskując tytuł technika samochodowego. Następnie pracował jako sprzedawca części samochodowych w jednej z iławskich firm, by w końcu podjąć decyzję o pójściu na swoje.

Początki to rok 2002, prowadziliśmy wówczas sklep z częściami i akcesoriami samochodowymi przy ul. Kościuszki - tłumaczy Woźnicki.

Zatem od jednego, małego warsztatu firma rozwinęła się do tego stopnia, że obecnie posiada już sześć punktów handlowych, zlokalizowanych w powiecie iławskim, elbląskim, a także już w woj. pomorskim, oraz duży, w pełni wyposażony warsztat (o nim jeszcze wspomnimy w naszych publikacjach nie raz).

W naszych sklepach znajduje się szeroka gama części i artykułów motoryzacyjnych. Nasz wykwalifikowany personel zawsze służy radą i doświadczeniem technicznym, aby sprostać wymaganiom i zadowolić każdego z naszych klientów - mówi właściciel.
Od początku prowadzenia działalności naszą przewagą jest szybka i profesjonalna obsługa pojazdów wszystkich marek w zakresie bieżących i eksploatacyjnych napraw. Naszą firmę tworzy wykwalifikowana kadra posiadająca wiedzę i umiejętności dotyczące napraw mechanicznych, elektromechanicznych i elektronicznych wszelkich modeli aut. Nasz warsztat wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt do napraw i diagnostyki - wylicza Dariusz Woźnicki.

Dla klientów serwisu firma udostępniła kącik, poczekalnię, gdzie w spokoju można wypić kawę, obejrzeć film lub przeczytać prasę.

Zapraszamy również do naszego sklepu z częściami i akcesoriami samochodowymi - dodaje przedsiębiorca z Iławy.